Close

Registracija

Vartotojo informacija

Vartotojo duomenys

First name is required.
Last name is required.
First name is not valid.
Last name is not valid.
This is not an email address.
Email address is required.
This email is already registered.
Password is required.
Enter a valid password.
Prašome įrašyti 6 ar daugiau simbolių.
Please enter 16 or less characters.
Passwords are not same.
Terms and Conditions are required.
Email or Password is wrong.

Informacija alyvų vartotojams dėl alyvų atliekų tvarkymo

Per pastaruosius metus Lietuvoje kasmet suvartojama virš 20 tūkst. t tepalų ir tepalinių alyvų, per metus susidaro apie 17 tūkst. t. alyvų atliekų. Deja, Lietuvoje tik apie 10 – 20 proc. susidariusio alyvų atliekų kiekio yra surenkama ir sutvarkoma. Likusios dalies yra nelegaliai atsikratoma arba sudeginama tam specialiai nepritaikytuose įrengimuose. Netinkamai utilizuojama panaudota alyva gali sukelti daug aplinkosauginių problemų, šios pavojingos atliekos, patekusios į aplinką, teršia gamtą, kenkia žmogaus sveikatai. Įrodyta, jog kenksmingos medžiagos turi tiesioginės įtakos įvairių ligų, ypač vėžinių, paūmėjimui. Todėl pastaraisiais dešimtmečiais visame pasaulyje skiriamas didelis dėmesys pavojingoms atliekoms tvarkyti, siekiant sumažinti jų poveikį natūraliai aplinkai. Alyvų atliekų turėtojai bei jas tvarkančios įmonės turi imtis visų galimų priemonių, kad alyvų atliekos būtų saugiai sutvarkytos ir nekeltų pavojaus aplinkai bei žmonių sveikatai.
Alyvų atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis, jų negalima pilti į plautuvę ar klozetą, lietaus nuotekų šulinius, vandens telkinius ar tiesiog ant žemės. Vienintelis litras alyvos gali užteršti milijoną litrų vandens ir padengti plėvele apie 1 ha vandens paviršiaus!
Panaudotą alyvą draudžiama deginti šildymo katiluose. Deginant alyvos atliekas, sunkiųjų metalų dalelės nusėda ant žemės paviršiaus ir sukimba su dirvos dalelėmis, užteršdamos dirvą, o vėliau ir gruntinį vandenį.
Keičiant alyvą paprastai yra keičiamas ir filtras. Jame yra susikaupusios alyvos, todėl tokį filtrą išmetus į komunalinių atliekų konteinerį, apie 0,1 l užterštos alyvos pateks į aplinką.
Alyvų atliekų turėtojai privalo susidariusias alyvų atliekas atiduoti tokias atliekas tvarkančioms įmonėms saugiam sutvarkymui. Draudžiama perduoti alyvų atliekas asmenims, neturintiems teisės tvarkyti tokių atliekų.

Alyvų atliekas iš įmonių sutvarkymui priima UAB „Žalvaris“ www.zalvaris.lt
Alyvų atliekos iš gyventojų priimamos Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse visoje Lietuvoje.

Kviečiame nebūti abejingais, atsikratyti alyvų atliekų tinkamai, neteršti aplinkos bei tausoti gamtą !

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su slapukų politika.
Daugiau informacijos

Sutinku